Jedziemy po węźle na obwodnicy Białej Podlaskiej
Po kilkunastu miesiącach prac oddano do użytku bezkolizyjny węzeł na obwodnicy Białej Podlaskiej. W miejscu dawnego niebezpiecznego skrzyżowania DK2 z ul. Janowską powstał wiadukt i łącznice umożliwiające bezkolizyjną jazdę. 16 grudnia Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie węzła i tuż po otrzymaniu decyzji puszczono ruch przez nowy obiekt.

Pozwolenie na użytkowanie węzła nie oznacza zakończenia prac przy przebudowie obwodnicy. Drogowcy potrzebują jednego słonecznego dnia by położyć ok. 400 metrowy odcinek ostatniej warstwy bitumicznej nawierzchni pod wiaduktem. Pozostaną jeszcze do wykonania prace porządkowe przy zagospodarowaniu zieleni.


Przebudowa 11-kilometrowego odcinka obwodnicy Białej Podlaskiej wieńczy zmiany jakie w ostatnich latach przeszła DK2 na terenie Lubelszczyzny. Kierowcy przyzwyczaili się już do równej nawierzchni trasy prowadzącej do przejścia granicznego w Terespolu. Teraz tak samo jest na odcinku obwodnicy Białej Podlaskiej. Oprócz bezkolizyjnego węzła przebudowano pozostałe skrzyżowania wydzielając lewoskręty, a na skrzyżowaniu z ul. Terebelską pojawiła się sygnalizacja świetlna. Powstały drogi dojazdowe dla ruchu lokalnego. Wzdłuż trasy ustawiono ekrany akustyczne.


Przebudowa blisko 100-kilometrowego odcinka DK2 pomiędzy Siedlcami i Terespolem ruszyła w 2006 roku. Inwestycja współfinansowana jest z Funduszu Spójności UE. Prace na obwodnicy Białej Podlaskiej kosztowały ok. 173 mln zł, z czego w tym roku wydano ok. 156,8 mln zł.