Rozprawa administracyjna przed wydaniem pozwolenia na budowę obwodnicy Serocka.


zd1.jpgDnia 06.11.2008r. w Urzędzie Miasta i Gminy Serock odbyła się rozprawa administracyjna otwarta dla społeczeństwa przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę.
Wszystkich zgromadzonych przywitał gospodarz – burmistrz Serocka.
Następnie Wojewoda Mazowiecki – Jacek Kozłowski powitał mieszkańców. Powiedział, że niezbędna jest budowa obwodnicy, z uwagi na zwiększający się ruch i zakorkowane miasto. Dzisiejsza rozprawa jest ostatnim etapem przed wydaniem decyzji o pozwoleniu na budowę. Jest to ostatni moment, kiedy można wnieść wnioski do projektu. Dodał, że zadba o to, by na wszystkie uwagi została udzielona wyczerpująca odpowiedź na dzisiejszej rozprawie bądź w uzasadnieniu do decyzji.
Przebieg postępowania administracyjnego przedstawił Pan Robert Mościcki Dyrektor Wydziału Infrastruktury MUW w Warszawie. Omówił również według jakich zasad będzie przebiegało dzisiejsze spotkanie.
Krótki opis inwestycji przedstawił Pan Wojciech Dąbrowski. Powiedział również, że postępowanie przetargowe na omawianą trasę trwa – dziś składane są oferty. Na przełomie grudnia i stycznia 2009r planujemy wyłonić wykonawcę robót i rozpocząć budowę drogi.
Projektanci z firmy Mosty-Katowice Sp. z o.o. szczegółowo omówili przebieg planowanej trasy  pod względem rozwiązań komunikacyjnych i środowiskowych.
Kolejnym etapem rozprawy była dyskusja, do której zgłosiły się dwie osoby. Pierwsza pytała o wykupy gruntów – kiedy nastąpi zakończenie a druga pytała o możliwość zmiany w ewidencji charakteru działki (sprawa nie dotyczyła planowanej budowy drogi).
W podsumowaniu Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski podziękował za przybycie na spotkanie oraz powiedział, że budowa tej trasy wzbudza mało kontrowersji. Mieszkańcy będą mogli odetchnąć, gdy zostanie wybudowana obwodnica, ponieważ zostanie wyprowadzony ruch z miasta. Decyzja zostanie wydana na początku grudnia br.
Obwodnica Serocka - mapa do pobrania (3 MB)
Prezentacja Serock 2008 do pobrania (891.5 kB)

serock.JPG