GDDKiA - instytucja promująca honorowe oddawanie krwi

Ponad 1200 litrów krwi i jej składników zebraliśmy od początku roku w ramach ogólnopolskiej zbiórki krwi „200 lat Administracji Drogowej”. Przyznany GDDKiA certyfikat dla instytucji promującej honorowe oddawanie krwi to uhonorowanie blisko 2700 cichych bohaterów, którzy oddali krew. Dziękujemy! Razem możemy więcej. Zapraszamy do naszej akcji i pomocy dla innych.Wyróżnienie dla dawców GDDKiA 

Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowe Centrum Krwi przyznało Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad certyfikat instytucji promującej honorowe oddawanie krwi. Wyróżnienie zostało przyznane za organizację akcji krwiodawstwa wśród pracowników GDDKiA, wspierającej prospołeczną ideę honorowego oddawania krwi i pomaganie ratowania ludzkiego życia.

 

2669 cichych bohaterów i wielki wynik

Do końca października w ramach akcji zbiórki krwi „200 lat Administracji Drogowej” krew oddało 2669 dawców. Dzięki temu zebrano 1176,3 litrów krwi i 63,1 litrów innych jej składników. Dziękujemy również ponad 500 osobom, które zgłosiły się do udziału w zbiórce, jednak z różnych względów nie zostały zakwalifikowane przez lekarza do oddania krwi lub jej składników.

 

GDDKiA Dziękujemy wszystkim i zapraszamy kolejnych chętnych krwiodawców. Szczegóły i wskazówki znajdą Państwo - tutaj .

 

Cel osiągnięty, ale to nie koniec

Przypominamy, że naszym celem było, aby zebrać w ciągu roku co najmniej 200 litrów krwi. Cel został osiągnięty, ale akcja trwa nadal. Kolejne zbiórki już wkrótce.