Jedź bezpiecznie w okresie Wszystkich Świętych

W związku ze spodziewanym wzmożonym ruchem na drogach krajowych w czasie weekendu (30 października - 1 listopada), zostały podjęte działania by pomóc kierowcom w sprawnym i bezpiecznym podróżowaniu po Polsce.Od godziny 14.00 w piątek 30 października do godziny 22.00 w niedzielę 1 listopada służby drogowe GDDKiA działają w stanie podwyższonej gotowości, zwłaszcza na drogach dojazdowych do miast.
Od piątkowego popołudnia w Punkcie Informacji Drogowej zwiększono obsadę dyżurnych. Została równiez podjęta decyzja o zapewnieniu takiej organizacji pracy, która umożliwi podejmowanie natychmiastowych działań w celu należytego utrzymania przejezdności dróg krajowych.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040), ograniczony będzie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w całej Polsce w dniach 31 października, w godzinach od 18.00 do 22.00 i 1 listopada od 8.00 do 22.00.

 

Mapa pogodowa i kamery na drogach

Najświeższe informacje na temat sytuacji na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA dostępne są na stronie www.gddkia.gov.pl, w zakładkach „Serwis dla kierowców” oraz „Mapa kamer monitorujących”, w której znajdują się aktualne odczyty z ponad 500 stacji meteorologicznych wraz z obrazami sytuacji drogowej rejestrowanymi przez około 1000 kamer.

 

Informacje o utrudnieniach

Wszystkie prace remontowe na drogach krajowych województwa kujawsko-pomorskiego zostały wstrzymane a wszelkie utrudnienia zminimalizowane.

Przydatnym narzędziem w planowaniu podróży jest "wirtualna mapa utrudnień drogowych". Znaleźć można tam informacje o prowadzonych modernizacjach, ale również o nagłych zdarzeniach ograniczających ruch pojazdów. Dane te są bowiem przesyłane za pomocą urządzeń mobilnych przez drogomistrzów z całego kraju i natychmiast publikowanie w serwisie. W przypadku, gdy dostęp do internetu jest utrudniony, skorzystać można ze specjalnej, dostępnej w całej Polsce całodobowej informacji drogowej GDDKiA pod numerem 19 111.